MENU

Úvod
Vodácké akce
Aktuality
Tábory
Řeky
O klubu
Loděnice
Fotky
Půjčovna
Kontakty
Diskuze
Partneři/Sponzoři
Vodácké weby

PŘIHLÁŠENÍdatabáze členů

ANKETA

Miniaplikace

POČÍTADLO

počítadlo

Aktuální informace


Informace o Moravici

22.5.2011


Vloženo: 24.05.2011, Ing. Milan Bortel, komentáře (1)


Malá informace z Moravice

Na Moravici jsem nikdy nechtěl jet, protože se přehrada pouštěla dvakrát ročně a po vodě se pohybovalo tisíce vodáků, a to já nemusím. Tak jsem si to zafixoval.

Ale v neděli 22.5.2011 jsem se ve slabé chvilce nechal přesvědčit. Ráno v 7.30 nás odjelo ve dvou autech celkem 9, já, Luděk, Jirka a Monika a dalších pět kamarádů nevodáků.

Po příjezdu do Kružberku jsem se vyděsil tím vodáckým mumrajem a říkal jsem si co tam dělám. Než jsme odvezli auto do Hradce nad Moravicí, největší vlna vodáků odjela a my jsme měli na vodě docela klid. Dokonce se stávalo, že jsme před sebou, ani za sebou neviděli žádnou loď. A byla to krásná voda, pěkné slunečné počasí, pouštělo se 15 m3 vody z přehrady, jedna peřejka za druhou, různé stupínky. Kromě jednoho jezu, jsou ostatní jezy sjízdné a ty těžší zabezpečené Vodní záchrannou službou. Pohyb po vodě je cca 5-8 km/hod, tak se dá těch 35 km do Hradce pohodlně ujet za nějakých 4-5 hodin. To je za předpokladu, že nebude po cestě stánek, ale ono jich bylo dost, tak jsme přistávali v 17 hod.

Akce na Moravici pořádá Spolek vodáků Campanula. A určitě i díky tomu, že je celkem akcí šest, tak už není tolik vodáků, více se rozprostřou na ostatní měsíce.

Vstupné na vodu je 20 Kč za osobu, dostanete vodovzdorný terčík, který je na jediném nesjízdném jezu kontrolován.

Na závěr, musím jen Moravici doporučit, je to nádherná, bezpečná řeka a hlavně je za humny, takže náklady jsou pro člena klubu cca 200 Kč (bez občerstvení).

Broněk

Celé vyprávění ke stažení

Zpět na seznam